LATO Z PEGAZEM

dla dzieci

LATO Z PEGAZEM

DZIERŻONIOWSKI OŚRODEK KULTURY ZAPRASZA NA LATO Z PEGAZEM

LATO Z PEGAZEM – PLAN WYDARZEŃ:

13.07.2022 GODZ. 12.00: SPOTKANIE Z PRZYRODNIKIEM MARCINEM KOSTRZYŃSKIM, AUTOREM KANAŁU NA YOUTUBE POD NAZWĄ „MARCIN Z LASU” – SALA WYKŁADOWA

Tak pięknie i wzruszająco o polskich zwierzętach jeszcze nikt nie opowiadał! Marcin Kostrzyński prowadzi kanał na YouTube pod nazwą "MARCIN Z LASU", pisze książki, a na antenach największych stacji telewizyjnych opowiada o życiu zwierząt, lasu, uwrażliwiając swoich odbiorców na piękno natury oraz ekologię.

Do jakiej zabawy małym wilczkom był potrzebny kabel USB? Czym posmarować kamerę, aby zrobić idealne ujęcie uroczej lisiej rodzinie? Jak rozrabiał dziczy Gang Krzywego Ryjka? Ile czasu potrzeba, żeby pozyskać zaufanie jeleni? Spotkanie z Marcinem Kostrzyńskim to świetna okazja by zapoznać się z dziką, często niedostępną dla dzieci przyrodą.

14.07.2022 godz. 12.00: WARSZTATY TANECZNE – SALA KONCERTOWA DOK

Warsztaty taneczne poprowadzi Jakub Ciąpała - mieszkaniec miasta Dzierżoniowa odnoszący wiele sukcesów w tańcu street dance w Polsce oraz za granicą. Pod jego okiem spróbujesz swoich sił w street dance!

25.07.2022 GODZ. 15.00: TEATR BLASZANY BĘBENEK – „CZARNOKSIĘŻNIK Z KRAINY OZ” – SALA KONCERTOWA DOK LUB PARK OBOK DOK

„Czarnoksiężnik z krainy Oz” to niezapomniana przygoda małej Dorotki, która za sprawą potężnego tornada trafia do magicznej krainy Oz. Dziewczynka spotyka tam przyjaciół: Stracha na Wróble, Tchórzliwego Lwa oraz Blaszanego Drwala, którzy pomagają jej dotrzeć do władcy tego świata.

12.08.2022 GODZ. 13.00: TEATR BLASZANY BĘBENEK – „SZKOŁA PANA KLEKSA” – SALA KONCERTOWA DOK LUB PARK OBOK DOK

Szkoła Pana Kleksa to historia dwunastoletniego niesfornego Adasia, który za namową szpaka Mateusza zostaje umieszczony w szkole. Tam poznaje nauczyciela Pana Kleksa, który wprowadza go w świat nauki. Dzięki temu Adasia czeka wiele niezapomnianych i pouczających przygód.

16.08.2022 GODZ. 12.00: KINO NA PODUSZKACH – FILM PT: ”JAK OCALIĆ SMOKA” – SALA KONCERTOWA DOK

Nadchodząca przerwa świąteczna wcale nie cieszy Mortimera, który każdą wolną chwilę poświęca na tworzenie filmików na autorski kanał w Internecie. Niestety jego nagrań nikt nie lubi, a wokół trudno o sensację. Sytuacja zmienia się, gdy chłopiec poznaje tajemniczą Sarę. Dziewczynka od dłuższego czasu żyje w drodze, pomieszkując w pustych domach. Szybko okazuje się, że skrywa ona jeszcze jeden sekret: właśnie zaprzyjaźniła się ze smokiem.

17.08.2022 GODZ. 12.00: WARSZTATY CERAMICZNE "Z GLINĄ W RĘCE" – MAŁGORZATA JAREMA – PRACOWNIA CERAMICZNA

Ceramika to tworzywo nieorganiczne i niemetaliczne, które swoje ostateczne właściwości nabiera podczas obróbki cieplnej. Glina to tworzywo niezwykle plastyczne i ciekawe. Cieszy się dużym zainteresowaniem od dawna. Dzierżoniowski Ośrodek Kultury wraz z Panią Małgorzatą Jaremą zaprasza na warsztaty ceramiczne, które wprowadzą was w arkana tej dziedziny sztuki. Po zajęciach prace zostaną wypalone i przekazane dla uczestników.

19.08.2022 GODZ. 10.00: PLENER MALARSKI "MALOWANY DZIERŻONIÓW" – MAŁGORZATA JAREMA – PARK OBOK DOK

Plener malarski to znakomita okazja do twórczego rozwoju i aktywnego wypoczynku. Tym razem zachęcamy uczestników do uchwycenia w swojej twórczości piękna naszego miasta.

25.08.2022 GODZ. 12.00: SPOTKANIE Z POLARNIKIEM – KRZYSZTOFEM NOWAKOWSKIM – SALA KONCERTOWA DOK LUB PARK OBOK DOK

Krzysztof Nowakowski jest człowiekiem realizującym wyprawy polarne z własnym psim zaprzęgiem. Podczas warsztatów będzie można wszystkiego dotknąć i wypróbować. Sprawdzić działanie sań oraz sposób, w jaki nimi się podróżuje, wejść do ich worka transportowego i przymierzyć odzież. Polarnik opowiada o swoich przygodach w Arktyce, o psach, o ich wyjątkowych zdolnościach. Obecność Krzysztofa Nowakowskiego wraz z psim zaprzęgiem gwarantuje ciekawie spędzony wakacyjny czas o wymiarze zarówno edukacyjnym, jak i przygodowym.

ODPŁATNOŚĆ ZA UDZIAŁ W SPOTKANIACH Z PODRÓŻNIKAMI, SPEKTAKLACH TEATRALNYCH ORAZ WARSZTATACH TANECZNYCH - 5 ZŁ/ OSOBĘ

WARSZTATY CERAMICZNE I PLENER MALARSKI WSTĘP WOLNY.

OBOWIĄZUJE LISTA ZGŁOSZEŃ.

CHĘĆ UDZIAŁU W ZAJĘCIACH MOŻNA ZGŁOSIĆ W DZIERŻONIOWSKIM OŚRODKU KULTURY, UL. ŚWIDNICKA 23, POK. NR 4 PIĘTRO 1

BILETY WSTĘPU MOŻNA KUPIĆ W KASIE BILETOWEJ DOK W DNIACH PON - PT W GODZ. 8-16

https://biletyna.pl/inne/WARSZTATY-TANECZNE-LATO-Z-PEGAZEM/Dzierzoniow

https://biletyna.pl/inne/MARCIN-Z-LASU-KOSTRZYNSKI-LATO-Z-PEGAZEM/Dzierzoniow

https://biletyna.pl/spektakl/CZARNOKSIEZNIK-Z-KRAINY-OZ-TEATR-BLASZANY-BEBENEK-LATO-Z-PEGAZEM/Dzierzoniow

https://biletyna.pl/spektakl/SZKOLA-PANA-KLEKSA-TEATR-BLASZANY-BEBENEK-LATO-Z-PEGAZEM/Dzierzoniow

https://biletyna.pl/film/KINO-NA-PODUSZKACH-LATO-Z-PEGAZEM/Dzierzoniow

https://biletyna.pl/inne/WARSZTATY-Z-POLARNIKIEM-KRZYSZTOFEM-NOWAKOWSKIM-LATO-Z-PEGAZEM/Dzierzoniow

 


Adres źródłowy: https://dok.pl/dok/wydarzenia/lato-z-pegazem-0

Załączniki
  • [0] https://dok.pl/sites/default/files/2022-07/media%20LATO%20Z%20PEGAZEM.jpg