"MIĘDZY PŁOTEM A KOWADŁEM" spektakl komediowy.

"MIĘDZY PŁOTEM A KOWADŁEM" spektakl komediowy.

"MIĘDZY PŁOTEM A KOWADŁEM" spektakl komediowy.

7.10.2022 godz. 19.00 kinoteatr "Zbyszek"

Bilety w cenie 100 zł ( parter), 90 zł ( balkon ), 80 zł (loże) do nabycia w kasie biletowej DOK ul. Świdnicka 23, I piętro, w godz. 10.00 - 17.00 tel. do kasy 74 64 65 019, w biletomacie lub na stronie www.dok.pl

Po raz pierwszy w Dzierżoniowie! Dzierżoniowski Ośrodek Kultury oraz Artlever serdecznie zapraszają 7 października o godzinie 19:00 na nietuzinkowy i refleksyjny spektakl komediowy.

Niedaleko pada jabłko od jabłoni, Wina ojca idzie w syna, Jaki ojciec, taki syn... Wszystkie te polskie mądrości mieszczą się w kanadyjskiej komedii Norma Fostera Między płotem a kowadłem (Mending fences).

Harry, właściciel gospodarstwa na dalekiej prowincji, nie widział swojego syna, Drew, szesnaście lat. Przyjeżdża on właśnie do ojca z wizytą. Ta wzruszająca komedia opowiada historię dwóch mężczyzn, syna i ojca, którzy są zbyt uparci na to, żeby otworzyć swoje serca jeden na drugiego. Nie radzą sobie z okazywaniem uczuć. Rozdzieleni na lata, dziś jako dorośli mężczyźni, stają wobec siebie zupełnie bezradni, czupurni, przytłoczeni emocjami i oślim uporem, do których wstydzą się przyznać. Tworzy to mnóstwo zabawnych sytuacji. Dyskretnym przewodnikiem po obcym im świecie uczuć jest "kobieta po przejściach", przyjaciółka i partnerka ojca, która jest właścicielką sąsiedniego gospodarstwa. Czy uda się jej pogodzić ogień z wodą, psa z kotem…? Gęste nasycenie zabawnych dialogów i sytuacji, okraszone często pikanterią, a jednocześnie z elementami ciepła i liryzmu. Ot, jak to życie. Świetna gra aktorów. To świeży oddech w świecie sztuki zdominowanym przez sensację i farsę. Norm Foster znany jest od wielu lat polskiemu widzowi z takich sztuk jak: Ostra jazda, Premiera, Między łóżkami, Old Love, Długi ŁYKend, Randka w ciemno na dwie pary, Przygoda z ogrodnikiem… i kilku innych.

Obsada:

GIN: Beata Olga Kowalska / Agnieszka Wielgosz

HARRY: Grzegorz Gadziomski / Bogdan Kalus

DREW: Rafał Szatan / Kacper Sasin / Igor Obłoza / Bartosz Obuchowicz

Autor: Norm Foster

Reżyseria i tłumaczenie: Mirosław Połatyński

Scenografia i kostiumy: Iza Toroniewicz-Wyszomirska


Adres źródłowy: https://dok.pl/dok/wydarzenia/miedzy-plotem-kowadlem-spektakl-komediowy

Załączniki
  • [0] https://dok.pl/sites/default/files/2022-09/MEDIA%20mi%C4%99dzy%20p%C5%82otem%20a%20kowad%C5%82em-nowy%20plakat.jpg