ŚWIĘTUJ NIEPODLEGŁOŚĆ W DZIERŻONIOWIE

ŚWIĘTUJ NIEPODLEGŁOŚĆ W DZIERŻONIOWIE

Zachęcamy do radosnego świętowania Narodowego Święta Niepodległości w Dzierżoniowie. W tym roku znów zaczynamy Paradą Niepodległości z flagami na czele z Marszałkiem Piłsudskim i oprawą kawaleryjską. Podczas pikniku patriotycznego zaplanowano koncert orkiestry dętej, pokazy tańca, poczęstunek z wojskowego kotła, pokazy konne i Bieg Niepodległości.

Uroczystości rozpoczną się tradycyjnie od mszy o godz. 9.00 w kościele pw. św. Jerzego. Po liturgii wszyscy uczestnicy zbiorą się przed ratuszem (od strony głównego wejścia), skąd Parada Niepodległości - na czele z Marszałkiem Piłsudskim - ruszy w stronę Pomnika Pamięci Losów Ojczyzny.

Z rynku, ulicami Bohaterów Getta, Piłsudskiego i Daszyńskiego przemaszeruje orkiestra dęta, mażoretki, sekcja kawalerii (konno), powóz z Marszałkiem, rowerowy patrol w barwach Korpusu Ochrony Pogranicza, piechota w barwach 58. Pułku Piechoty, sufrażystki, poczty sztandarowe, zaproszeni goście oraz mieszkańcy Dzierżoniowa i turyści. Zachęcamy do zabrania na paradę polskich flag, przywdziania barw narodowych lub strojów z epoki II RP.

Po oficjalnych uroczystościach przed pomnikiem burmistrz Dzierżoniowa Dariusz Kucharski wraz z Marszałkiem Piłsudskim zaproszą wszystkich na piknik patriotyczny. Odbędzie się on na placu targowiska miejskiego. W programie tej części obchodów Narodowego Święta Niepodległości jest poczęstunek z wojskowej kuchni polowej, pokazy konne, prezentacja umundurowania oraz sprzętu posiadanego przez rekonstruktorów, przejażdżki konne dla dzieci, przejażdżki bryczką z Marszałkiem dla dorosłych i rodzin, a także koncert patriotyczny w wykonaniu Miejskiej Orkiestry Dętej, koncert solistów DOK oraz pokaz mażoretek. O godz. 13.00 wystartuje 11. Dzierżoniowski Bieg Niepodległości, którego meta także usytuowana będzie na placu targowym.

W ramach świętowania zapraszamy również 12 listopada na I Bal Niepodległości pod patronatem honorowym burmistrza Dariusza Kucharskiego. Szczegóły wydarzenia pod linkiem https://dzierzoniow.pl/wydar.../bal-z-marszalkiem-pilsudskim


Adres źródłowy: https://dok.pl/dok/wydarzenia/swietuj-niepodleglosc-w-dzierzoniowie

Załączniki
  • [0] https://dok.pl/sites/default/files/2022-11/media%20Parada%20z%20Pilsudskim%20piknik%20i%20bieg%20na%2011%20listopada-3.jpg