Natalia Przybysz - TAM / UWAGA ZMIANA GODZINY ROZPOCZĘCIA KONCERTU / START GODZ. 20.00

Natalia Przybysz - TAM / UWAGA ZMIANA GODZINY ROZPOCZĘCIA KONCERTU / START GODZ. 20.00

UWAGA ZMIANA GODZINY ROZPOCZĘCIA KONCERTU / START GODZ. 20.00

 

TAM – wyjątkowa trasa koncertowa Natalii Przybysz towarzysząca premierze nowego albumu.

Kilka miesięcy temu Natalia Przybysz postanowiła zabrać swój zespół: Jurka Zagórskiego, Mateusza Waśkiewicza, Pata Stawińskiego i Kubę Staruszkiewicza oraz reżyserkę i fotografkę Silvię Pogodę na grecką wyspę Hydra do szczególnego domu-studia.

Artyści na pewien czas wylądowali w domu twórczym – miejscu, które kiedyś było starą fabryką dywanów. Mieszkali, tworzyli i pracowali wspólnie. To właśnie tam powstała też znaczna część nadchodzącego albumu. Pełna forma nagrań została „domknięta” już po powrocie do Polski, czego efektem będzie zaplanowana na jesień premiera płyty, która – jak przyznaje sama artystka – stanowi swoisty zapis podróży – rozumianych w dowolny sposób. To próba przełamania powszechnie słyszanego – „jest tylko teraz” i „bycia w teraźniejszości”.

Wcześniej jednak fani usłyszą Natalię Przybysz podczas trasy koncertowej towarzyszącej premierze.

24 LISTOPADA GODZ. 20.00

SALA KONCERTOWA DOK

Biografia

Natalia Przybysz

Natalia Maria Przybysz (ur. 1 września 1983 w Warszawie), znana również jako N’Talia i Natu – polska piosenkarka i autorka tekstów, znana przede wszystkim z występów w zespole Sistars, którego była współzałożycielką. Od 2006 prowadzi solową działalność artystyczną. Członkini Akademii Fonograficznej ZPAV.

Jest absolwentką 21 Społecznego Liceum Ogólnokształcącego im. Jerzego Grotowskiego w Warszawie i Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. im. Emila Młynarskiego w klasie wiolonczeli.

W 2001 wraz z siostrą Pauliną rozpoczęła występowanie w zespole Sistars, w którym śpiewała z przerwami do 2013. Wspólnie nagrały m.in. dwa albumy studyjne: Siła sióstr (2003) i A.E.I.O.U. (2005), a także dwukrotnie otrzymały Europejską Nagrodę Muzyczną MTV dla najlepszego polskiego wykonawcy.

W 2006 podjęła solową działalność artystyczną. Pierwszy album nagrała w duecie z producentem muzycznym Envee. Anglojęzyczna płyta, zatytułowana Maupka Comes Home ukazała się w 2008 nakładem wytwórni muzycznej Galapagos Music. Do pochodzącego z płyty utworu „Lion Girl” zrealizowała wideoklip. Również w 2008 gościła na debiucie solowym Pauliny Przybysz pt. Soulahili, śpiewając w utworze „Sismachine”.

Latem 2010 podpisała kontrakt wydawniczy z oficyną Mystic Production. 20 września wydała drugi, w znaczniej części polskojęzyczny album pt. Gram duszy. Wydawnictwo, promowane teledyskami do utworów „Gwiazdy” i „Ocean Prayer”, uplasowało się na 43. miejscu polskiej listy przebojów – OLiS. W 2011 płyta otrzymała nominację do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka w kategorii Album roku hip-hop / R&B / reggae. W 2012 wraz z Pauliną Przybysz wystąpiła w drugiej edycji programu TVP2 Bitwa na głosy.

W 2013 wydała trzeci solowy album studyjny pt. Kozmic Blues: Tribute to Janis Joplin, który ukazał się nakładem wytwórni Warner Music Poland. Na płycie znalazło się 12 piosenek z repertuaru amerykańskiej wokalistki Janis Joplin oraz jeden autorski utwór Przybysz i Jerzego Zagórskiego. Wydawnictwo było promowane teledyskami do utworów „Niebieski” i „Maybe”. Druga z piosenka była debiutem piosenkarki na Liście przebojów Programu Trzeciego, plasując się na 29. miejscu. Równolegle z Pauliną Przybysz utworzyła zespół pod nazwą Archeo Sisters, jak również wzięła udział w projekcie Dariusza Malejonka Panny wyklęte. Na płycie zaśpiewała wraz z Pauliną Przybysz i mamą Anną w utworze „Czarno – biały”.

W 2014 dołączyła do zespołu Raphaela Rogińskiego – Shy Albatross. 17 listopada wydała czwarty solowy album studyjny pt. Prąd, za który w 2017 uzyskała status platynowej płyty, sprzedając się w nakładzie 30 tys. egzemplarzy w Polsce. Premierę płyty poprzedził singel pt. „Miód”. Również w 2015 otrzymała nominację do SuperJedynki w kategorii SuperArtystka. W czerwcu 2016 wystąpiła na LIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, podczas którego zaprezentowała utwór „Są na tym świecie rzeczy” w duecie ze Stanisławem Sojką, jak również solowo piosenkę „Ach, śpij kochanie” z repertuaru Eugeniusza Bodo. 1 września 2017 roku ukazał się jej kolejny album Światło nocne. Po dwóch latach, w październiku 2019 roku, wydała kolejny, szósty już solowy album Jak malować ogień. Wiosną 2022 roku ukażę się album Zaczynam się od miłości, na którym znajdą się niezaśpiewane teksty Kory oraz dwie piosenki w pełni autorstwa Natalii. Zapowiedzią albumu jest melorecytowany „Manifest Kory 27.11.2012”.


Adres źródłowy: https://dok.pl/dok/wydarzenia/natalia-przybysz-tam-uwaga-zmiana-godziny-rozpoczecia-koncertu-start-godz-2000

Załączniki
  • [0] https://dok.pl/sites/default/files/2023-11/godz%20NATALIA%20Poprawa.jpg