Piotr Kozub

Piotr Kozub – multiinstrumentalista, wokalista, autor muzyki oraz tekstów, aktywnie koncertujący na arenie polskiej, jak i międzynarodowej (Dania, Niemcy, Czechy, Wyspy Kanaryjskie). Instruktor grupy instrumentalnej sekcji Studio wokalno-instrumentalne DOK, działającej przy Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. Czynnie rozwija swoje umiejętności w dziedzinie produkcji muzycznejoraz inżynierii dźwięku. Obecnie pracuje i skupia się nad duetem LENDA/KOZUB, który współtworzy ze swoją żoną, wokalistką Pauliną Lendą-Kozub.

Laureat wielu nagród na przeglądach i festiwalach, w tym m.in:
- nagroda za najciekawsze wykonanie utworu Tadeusza Nalepy, Blues nad Bobrem (2014)
- wyróżnienie dla najlepszego gitarzysty akustycznego Festiwalu Bluesroads (2015)
- laureat małej sceny festiwalu Rawa Blues Festiwal (2015)
- II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Muzyka Młodego Wrocławia (2015)
- I miejsce na Festiwalu Imielin Blues Festiwal (2015)
- Grand Prix X edycji festiwalu Las Woda Blues (2016)
- I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Blues na Siewierskim Zamku (2016)
- Grand Prix Kraśnik Blues Meeting (2016)
- Nagroda publiczności Festiwalu Blues nad Bobrem (2016)
- I miejsce na Festiwalu Blues nad Bobrem (2016)
- I miejsce na Festiwalu Kielce Rockują (2016)
- Nagroda publiczności Festiwalu Blues Alive (2017), Sumperk, Czechy
- Reprezentant Polski podczas International Blues Challenge w Horsesns, Dania (2017)
- udział w międzynarodowym Festiwalu Bluesfest Eutin (2017)
- III miejsce na festiwalu im. Andrzeja Zauchy ”Serca Bicie" w Bydgoszczy (2018)

LENDA/KOZUB

to debiutujący duet w skład którego wchodzą żona i mąż. Tworzą go: Paulina Lenda-Kozub i Piotr Kozub. Dwójka młodych muzyków, których połączyła wspólna pasja i scena, gdzie rozpoczęła się przygoda duetu. Ich pierwsze wspólne kroki, to busking na ulicach Teneryfy, który przerodził się w granie koncertów, wspólne tworzenie i życie. Silne uczucie pomiędzy muzykami dało początek ich pierwszym kompozycjom, które wydali na świat pod nazwą Our House By The Lake. Debiutancka EP-ka „Almost There” - inspirowana minimalizmem, przestrzenią, naturą i brzmieniami akustycznymi, została wydana w 2018r.
Pomimo planowanej trasy koncertowej OHBTL, którą miały być „miesiące miodowe”, spędzone w starym hippie vanie, para nie wyruszyła. Zaraz po ślubie wstrzymali prace nad samochodem, zaszyli się w domowych pieleszach i stworzyli kompozycje w języku polskim, które prawdopodobnie światło dzienne ujrzą jeszcze w 2020 roku, podczas pierwszych autorskich koncertów duetu. Nad produkcją materiału czuwa Marcin Bors, odpowiedzialny za albumy takich artystów jak Hey, Lao Che, Katarzyna Nosowska, Krzysztof Zalewski, czy Mrozu. W zeszłym roku para została wyróżniona przez fundację artystyczną im. Kaliny Jędrusik i została laureatem nagrody „Młody Talent 2018”. Ponadto zdobyli I miejsce i nagrodę główną im. Jacka Kaczmarskiego podczas Festiwalu słowa w piosence „Frazy” 2019, (organizowanego przez Bibliotekę Raczyńskich), Grand Prix Festiwalu „Hoffer Superhit Festival” z autorską kompozycją „Boo Hoo” oraz II miejsce na konkursie „Piosenkarnia” Festiwalu Twórczości Korowód 2019. I choć każde z osobna może się pochwalić bogatą historią muzyczną, wieloma nagrodami i doświadczeniem scenicznym, grając już od kilkunastu lat w różnych projektach i jako solowi artyści, to tak naprawdę dopiero w tym roku stawiają swoje pierwsze wspólne kroki, jako debiutujący duet LENDA/KOZUB.

Prowadzone zajęcia:

Autorskie Studio Piosenki przygotowuje do występów na scenie. Podczas zajęć uczestnicy doskonalą emisję głosu, pracują nad interpretacją piosenek, uczą się świadomej interpretacji wykonywanego utworu i kreowania swojej scenicznej osobowości. Wykonują różnorodny repertuar, dobierany stosownie do ich wieku i możliwości. Studio instrumentalne uczy i doskonali umiejętności gry na instrumentach: gitarze, pianinie, basie, wiolonczeli, perkusji…Przygotowuje do stworzenia zespołu i występów na scenie…