FERIE Z PEGAZEM

logo

FERIE Z PEGAZEM

W nagraniu głosów użyczyli Kornel Kwiatek i tancerze z grupy Metafora Junior ze Szkoły Tańca Paradox.

Realizator dźwięku: Paweł Różycki

Nagranie zrealizowane w ramach studia podcastowego Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury, które powstało w wyniku realizacji projektu pod nazwą Cyfrowy DOK dofinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Ferie w ROBO Krainie – robotyka dla dzieci 16.01.2024 r., godz. 11.00 - 12.30

Przyszłość to roboty, komputery i automatyzacja. Wiemy o tym doskonale, dlatego przygotowaliśmy wyjątkowe feryjne zajęcia z robotyki i programowania dla dzieci. Wprowadzą one Was w niezwykły świat nowoczesnych technologii.

Warsztaty – Mroźne origami 17.01.2024 r., godz. 11.00 - 12.30

Warsztaty "Mroźne origami" to nietypowe zajęcia, podczas których uczestnicy mają okazję połączyć sztukę składania papieru z zimowym motywem. Podczas tych warsztatów uczestnicy będą eksplorować sztukę origami, tworząc zimowe i mroźne motywy za pomocą kolorowego papieru.

Warsztaty plastyczne „ARTLOVE” – z okazji dnia dziadka i babci 18.01.2024 r., godz. 11.00 - 12.30

Warsztaty plastyczne "ARTLOVE" z okazji Dnia Dziadka i Babci to wyjątkowe spotkanie, podczas którego uczestnicy mają szansę wyrazić swoją miłość i szacunek do swoich dziadków poprzez sztukę. Warsztaty te skupiają się na tworzeniu personalizowanych, ręcznie wykonanych prezentów, które będą wyjątkowym wyrazem uczuć.

Warsztaty plastyczne – Plastusiowe zabawy 19.01.2024 r., godz. 11.00 - 12.30

Warsztaty plastyczne "Plastusiowe zabawy dla dzieci" to pełne kolorów i radości zajęcia, skierowane do najmłodszych artystów. Celem tych warsztatów jest rozwijanie wyobraźni, kreatywności i zdolności manualnych dzieci poprzez różnorodne plastyczne zabawy. Podczas warsztatów dzieci będą miały okazję eksperymentować z różnymi materiałami i technikami plastycznymi.

Kino sferyczne – GRUPA I „Przyjaciele – w organizmie człowieka” 22.01.2024 r., godz. 11.00 - 11.45

Tajemnicze spotkanie połączy wszystkich bohaterów filmu na zawsze, zaś cudowny wynalazek – wirtualny pokój rzeczywistości zakuje widzów swoją nieprawdopodobną historią o tym, co tak naprawdę dzieje się w ciele człowieka. Bohaterowie przeniosą się do ludzkiego wnętrza, gdzie zobaczą, jak oko jest powiązane z mózgiem, w jaki sposób nasz organizm jest zasilany tlenem, jak pracuje serce i co dzieje się w układzie pokarmowym. Jednak to jeszcze nie wszystko: do wirtualnego pokoju rzeczywistości wraz z naszymi bohaterami przedostaje się wirus, którego nasi bohaterowie będą musieli się pozbyć.

Kino sferyczne – GRUPA II „Kaluokahina – zaczarowana rafa” 22.01.2024 r., godz. 12.00 - 12.45

Nie przegap okazji, aby zanurzyć się w świat pełen tajemnic. Niepowtarzalne widoki z głębin oceanu. Jest to pierwszy, pokazywany pod kątem 360º przygodowy film dla dzieci. Przeplata się w nim intrygująca historia zanikającej rafy i jej bohaterów: młodej ryby piły o imieniu Jake oraz paranoidalnej rybki o imieniu Mały. Film pokazuje,jak bardzo nasze życie może być zależne od tego, co dzieje się dookoła nas.

Spektakl Teatru Blaszany Bębenek pt.: "Królowa śniegu" 23.01.2024 r., godz. 13.00 - 13.45

"Królowa Śniegu" to baśniowy spektakl teatralny oparty na jednym z najbardziej znanych utworów Hansa Christiana Andersena. Ta historia magiczna i pełna przygód opowiada o przyjaźni, miłości i sile ludzkiego serca.

Kino na poduszkach – film pt.: "Mukliki" 24.01.2024 r., godz. 11.00 - 12.30

Dawno, dawno temu gdy jeszcze nie istniał internet Mukliki można było spotkać prawie wszędzie. Ale w nowym, nie całkiem wspaniałym świecie, te małe, sympatyczne stworzonka mają coraz trudniejsze życie. A to dlatego, że uwielbiają by wszystko wokół nich było trochę zabałaganione i poprzestawiane. Ale niestety nadchodzą zmiany i to wcale nie na lepsze. Nasi sympatyczni bohaterowie będą musieli przebyć długą drogę by znaleźć nowy dom.

Warsztaty – Ptasie kulinaria – tworzenie kul z karmą dla ptaków 25.01.2024 r., godz. 11.00 - 12.30

Warsztaty "Ptasie Kulinaria – Tworzenie kul z karmą dla ptaków" to kreatywne spotkanie, podczas którego uczestnicy mogą połączyć swoją pasję do rzemiosła z troską o środowisko i pomocą ptakom w zimowe dni. Celem tych warsztatów jest stworzenie specjalnych karmników w formie kulek, które można zawiesić na drzewach, balkonach czy w ogrodzie, aby dostarczyć ptakom dodatkowego źródła pożywienia.

Animacyjna fiesta z Eldorado – bal karnawałowy 26.01.2024 r., godz. 11.00 - 12.30

To wyjątkowe wydarzenie, które przenosi uczestników w magiczną krainę kolorów, muzyki i ekscytującej zabawy. Podczas "Animacyjnej Fiesta z Eldorado" muzyka odgrywa kluczową rolę. Na parkiecie rozbrzmiewają rytmy i inne egzotyczne dźwięki, które sprawiają, że uczestnicy nie mogą się oprzeć energii tańca. Liczba miejsc ograniczona.

Bilety na zajęcia dostępne w kasie biletowej DOK, ul. Świdnicka 23, 58-200 Dzierżoniów, I piętro, w godzinach pracy kasy.

Zapraszamy!!!