dla dzieci

DOK - ładnie w sieci

ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA ZDALNE SEKCJI AMATORSKIEGO RUCHU ARTYSTYCZNEGO

ZAJĘCIA BEZPŁATNE DLA WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH!

https://www.facebook.com/dzierzoniowski.osrodek.kultury

https://dok.pl/dok/videorelacje

YouTube: DOK Dzierżoniów

DOK-ŁADNIE W SIECI

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury nie odpoczywa! Wychodząc naprzeciw trudnym czasom, instruktorzy oraz animatorzy kultury z DOK-u realizują działalność artystyczną poprzez warsztaty, konkursy, spektakl mikołajkowy i zabawy ONLINE, nieodpłatnie!

Sekcje Artystyczne Dzierżoniowskiego Ośrodka Kultury mimo trudnej sytuacji epidemicznej działają nadal, jednak w nieco zmienionej formie – w Internecie i dostępne są dla wszystkich zainteresowanych – wystarczy tylko wejść na nasza stronę www.dok.pl , YouTube: DOK Dzierżoniów lub na Facebooka.

Na co możemy liczyć w dziedzinie teatru, muzyki, tańca oraz plastyki?

ONLINE możemy codziennie korzystać z kolejnych odsłon w ramach projektu DOK-ładnie w sieci:

Grupa Taneczna Evenement – prowadzi Wojciech Koguciuk – „DOK – budzik” – gimnastyka dla wszystkich, którzy tęsknią za stacjonarnymi zajęciami tanecznymi czy ruchowymi.

Teatr Kątem – prowadzi Grzegorz Stawiak – monodramy młodych aktorów ukazane przez pryzmat kamerki smartfona.

Plastyka dla dzieci i młodzieży – prowadzi Alina Makieła – pomysłowe i łatwe do wykonania prace w domowych warunkach według profesjonalnej instrukcji podanej w formie filmiku.

Sekcja wokalna – prowadzi Paulina Lenda–Kozub i Piotr Kozub – przybliżenie historii muzyki, wykłady, specjalna playlista dla wokalistów i instrumentalistów.

Ślężanie – prowadzi Anna Trzeciak i Lubomir Szmid. W programie spotkań online-wędrówki do miejsc niezwykłych, m.in. do garderoby Zespołu Pieśni i Tańca „Ślężanie” oraz cykl „Mażoretka – kto to?”.

Konkursy i zabawy:

- „Mikołaj w Sieci” – zabawy zorganizowane w postaci trzech edycji.

A) Pierwsza z nich polega na samodzielnym nakręceniu filmiku z nagranym tradycyjnym mikołajkowym;”Hoł, hoł, hoł”. Wyzwanie skierowane jest do całych rodzin.

B) Druga edycja, to quiz składający się z 5 pytań dotyczący wiedzy na temat Świętego Mikołaja – zabawa dla dzieci i młodzieży do lat 13.

C) Z kolei trzecia edycja to Przegląd Plastyczny dotyczący wymarzonego prezentu, jaki najmłodsi chcieliby otrzymać od Mikołaja, Gwiazdora, czy też Dziadka Mroza. Wiek – do 13 lat.

Konkurs literacki – „Jesienią pisane…”.

Propozycja skierowana jest do entuzjastów DOK-u wrażliwych na piękno i mających potencjał twórczy, bogatą wyobraźnie i lubiących się dzielić swoimi refleksjami. Zachęcamy młodzież w wieku od 14 do 19 lat do zaprezentowania własnej twórczości literackiej i rozwijania umiejętności pisania.

Musical Świąteczny Online pt. „Elfy Trzy” w wykonaniu Teatru Kultureska z Krakowa. Propozycja teatralna skierowana do całych rodzin. Musical dostępny będzie w Internecie 6 grudnia w godz. od 16:00 do 19:00. Spektakl przesycony jest autorską, świąteczną muzyką i wyjątkowymi efektami scenicznymi. Gwarantujemy ok. 60 minut dobrej zabawy, która może doprowadzić widzów do łez…ze śmiechu!

BĄDŹCIE Z NAMI