FRIDA. ŻYCIE. SZTUKA. REWOLUCJA. SPEKTAKL O FRIDZIE KAHLO

1
Pierwszy polski spektakl teatralny inspirowany życiem i twórczością meksykańskiej malarki Fridy Kahlo, której 110 rocznicę urodzin obchodzono na całym świecie w 2017 roku.

Wzruszająca opowieść o życiu i miłości a także walce o artystyczną niezależność. Wielkie emocje, namiętność, porywająca muzyka oraz wspaniałe obrazy inspirowane twórczością Fridy Kahlo w przejmującym monodramie Martyny Kliszewskiej. Aktorka i malarka, absolwentka wydziału aktorskiego PWST i wydziału malarstwa ASP w Łodzi, wcielając się w postać Fridy przenosi nas w świat nasyconej kolorem meksykańskiej kultury. Z wrodzonym wdziękiem i temperamentem opowiada o najważniejszych zdarzeniach z życie tej niezwykłej artystki.

Pełen zmysłowości spektakl to nie tylko spotkanie z Fridą Kahlo, najsłynniejszą na świecie meksykańską malarką, ale również próba przyjrzenia się doświadczeniu malujących kobiet, ich szczególnego udziału w historii światowej sztuki. Poetycki zapis dramaturgiczny pomaga zrozumieć malarski świat Fridy Kahlo, w którym radość i szczęście stało w cieniu cierpienia, dając jednak nadzieję i siłę do walki o własną twórczość i pełne pasji życie.

reżyseria Jakub Przebindowski
scenografia Witek Stefaniak
kostiumy i stylizacje Martyna Kliszewska
muzyka Ygor Przebindowski
choreografia Anna Głogowska
zdjęcia do projekcji Michał Jaskulski

TRAILER SPEKTAKLU: https://vimeo.com/402186342

Czas trwania spektaklu: 75 min.

Spektakl dla widzów od lat 16.

Bilety w cenie 30 zł/ 40 zł w dniu koncertu do nabycia w Kasie DOK, biletomacie oraz online.