dla dzieci

KAROLCIA - TEATRALNA NIEDZIELA 25.02.2024

KAROLCIA - TEATRALNA NIEDZIELA 25.02.2024 godz. 16.00

Karolcia - to opowieść o ośmioletniej dziewczynce, która podczas przeprowadzki do nowego mieszkania znajduje magiczny błękitny koralik, który potrafi spełniać życzenia. Spełnianie życzeń odbywa się czasem zupełnie niespodziewanie dla osób trzymających w dłoni koralik. Czarownica Filomena stara się go zdobyć, by korzystać z jego mocy. Pojawia się pod różnymi postaciami próbując odebrać Karolci koralik. Karolcia i jej przyjaciel Piotr po wielu przygodach zrozumieją, że Koralik może służyć ludziom do spełniania ważnych marzeń. Spektakl zachęca widzów do realizowania marzeń i nie poddawania się przeciwnościom losu.

Karolcia jest miłą, grzeczną i życzliwą dziewczynką. Chętnie wszystkim pomaga, część jej życzeń dotyczy takiej pomocy (np. prosi o kurę, gdy ciotce nie chce się iść po zakupy, zmienia się w dorosłą, bo mama wspomina o tym, że gdyby była starsza, mogłaby ją wyręczyć w części obowiązków). Ma też współczujące serduszko - pomaga sąsiadce nieść ciężkie zakupy. Jest też dobrze wychowana i nie lubi osób nieuprzejmych i niemiłych dla słabszych - razem z Piotrem wpycha do kałuży chłopca dokuczającego młodszym dzieciom i daje nauczkę niegrzecznej sprzedawczyni w domu handlowym, uderza też w nos chłopaka popychającego staruszkę podczas wsiadania do autobusu. Nie zastanawia się ani chwili i postanawia pomóc w sprawie ogrodu, bo wie, że to miejsce jest ważne nie tylko dla niej, ale i dla wszystkich okolicznych mieszkańców, którzy tylko tam mogą wychodzić na spacery. Również ostatnie życzenie dziewczynki świadczy o tym, że jest osobą odpowiedzialną i zawsze myślącą o innych - Karolcia prosi koralik, by spełnił marzenia innych ludzi, i szczerze się cieszy ich szczęściem. Karolcia jest bardzo towarzyska i łatwo nawiązuje kontakty z innymi dziećmi. Szybko zaprzyjaźnia się z dziećmi z nowego domu, zwłaszcza z Piotrem.

Autorem scenariusza i słów piosenek jest Stefan Brzozowski, autor serii książek pt.;"Paczkowe drzewo".

Muzyka - Malwina Rabenda.

Występują; Klaudia Wójcik, Aleksandra Radzioch, Marcin Cichoń i Marek Kosiński.

Bilety w cenie 17 zł parter, 15 zł balkon, do nabycia w kasie biletowej DOK, ul. Świdnicka 23, I piętro, w godzinach pon-czw 10-17.30, piątek 8-15.30, tel. do kasy: 74 646 50 19, w biletomacie lub na stronie www.dok.pl