MAŁE MONODRAMY TEATRU KĄTEM

MAŁE MONODRAMY TEATRU KĄTEM

na podstawie poetycko filozoficznych miniatur Krzysztofa Żylińskiego ze zbioru pt. " Serce świni "

Imponderabilia - odcinek 1. UCZCIWOŚĆ

IMPONDERABILIA to wg Słownika Języka Polskiego PWN: „«rzeczy nieuchwytne i niedające się dokładnie zmierzyć lub obliczyć, mogące jednak wywierać wpływ na jakieś sprawy».

Pozbawieni ciągle możliwości bezpośredniego kontaktu, mogąc jedynie poprzez sieć Internet docierać do naszych widzów, którzy także mają ograniczone kontakty interpersonalne i tym samym, jak mniemamy, bardziej skupieni są na sobie (zwłaszcza w długie zimowe wieczory), postanowiliśmy te okoliczności wykorzystać, by właśnie na pewne imponderabilia w nas i w naszej relacji z innymi i Kosmosem zwrócić uwagę. Posłużymy się poetycko – filozoficzną prozą Krzysztofa Żylińskiego z tomiku pt: „Serce świni”. Krzysztof Żyliński w swoich literackich postrzeżeniach zauważa odmienną od potocznie widzianej naturę i postać mniemań, zjawisk, relacji i ustosunkowań; daje perspektywę i kontekst odbierania siebie na tle „WSZECHRZECZY” czymkolwiek ta ostatnia jest albo przeciwnie – w ciasnocie rozmaitych zatajeń i skryć.

Liczymy, że uda nam się teatralnie odkryć i przedstawić kilka takich imponderabiliów skoro czas skupienia na sobie zdaje się temu sprzyjać?

W odcinku 1. pt: "Uczciwość" występuje Aleksandra Kronenberg.

Reżyseria, montaż i realizacja całości - Grzegorz Stawiak.