dla dzieci

Mini naukowiec - warsztaty edukacyjne cz.2

Mini naukowiec - warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku od 6 do 12 r.ż.

 

Warsztaty są prowadzone przez pasjonatów przedmiotów ścisłych. Ich celem jest wzbudzenie w dzieciach ciekawości i fascynacji niezwykłym światem nauki. W jego osiągnięciu pomaga autorski program zajęć oparty na zdobywaniu wiedzy poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń z obszaru STEM (ang. Science, Technology, Engineering, Mathematics). Wiedza zdobyta podczas warsztatów sprawi, że lekcje przyrody, chemii, fizyki staną się czystą przyjemnością.

 

21.07.2020 r. godz. 11:00 Czy oliwa zawsze na wierzch wypływa?

Warsztat poświęcony pojęciu gęstości różnych substancji, podczas którego dzieci dowiedzą się dlaczego jedne przedmioty toną a drugie unoszą się na wodzie. Uczestnicy zajęć nauczą się wyznaczać gęstość różnych substancji oraz zbadają ją, tworząc m.in. kolorowy, wielowarstwowy przekładaniec w probówce. Zmieniając gęstość kolorowych płynów zamkną również tęczę w probówce. Zdobytą podczas zajęć wiedzę wykorzystają do stworzenia naukowej zabawki-eksperymentu, którą zabiorą do domu.

 

13.08.2020 r. Warsztaty z suchym lodem  "Brr jak zimno-mroźne eksperymenty"

W czasie warsztatów uczestnicy zamieniają się w prawdziwych naukowców, którzy samodzielnie wykonują fascynujące doświadczenia. Zajęcia pomagają dzieciom odkrywać i rozumieć zjawiska zachodzące w otaczającym je świecie. Rozwijają wyobraźnię, uczą kreatywnego i logicznego myślenia, przełamują stereotypy, otwierają się na wiedzę.

 

Udział w zajęciach jest bezpłatny, obowiązują zapisy (ilość miejsc ograniczona).

Zapisy: dokatdok [dot] pl; tel. 74 64 64 660

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury, ul. Świdnicka 23, sala koncertowa

 

Realizacja warsztatów jest współfinansowana ze środków otrzymanych z Gminy Miejskiej

Dzierżoniów w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2020 r.