NABÓR DO TEATRU KĄTEM!

Zapisy do Teatru Kątem - 6 września 2021 r. w godz. 17-19 a także we wrześniu br. we wtorki i czwartki od 17.00-20.00 w kinoteatrze "Zbyszek".

Spotkanie organizacyjne adeptów odbędzie się 5 października 2021 r. o godz. 17:00 na scenie w kinoteatrze – wejście dużymi drzwiami od parkingu.

Zajęcia prowadzi Grzegorz Stawiak - instruktor-reżyser, teatrolog, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie.

O szczegóły można pytać pod nr: 607 104 795.

Więcej informacji pod linkiem: www.teatr-ed.pnet.pl

INFORMACJE DLA KANDYDATÓW

TEATR KĄTEM rozpoczyna XXV sezon działalności, wznawia zajęcia 7 września 2021 r.

i przyjmie adeptów!

Przyjmujemy kandydatów, którzy mają 15 lat, czasem jednak robimy wyjątki dla nieco młodszych - trzeba wtedy indywidualnie porozmawiać. Prowadzimy warsztaty uczące języka teatru (wśród zajęć są między innymi: elementarne zadania aktorskie, analiza i interpretacja tekstu, dykcja i emisja głosu, praca z rekwizytem) i tworzymy spektakle prezentowane na scenie dzierżoniowskiego kinoteatru oraz w innych miejscach. Uczymy się i robimy „teatr dla życia”, to znaczy po to, żeby spotkać rówieśników o podobnych zainteresowaniach i razem, poprzez teatr, opowiedzieć innym o tym co nas nurtuje, a przy okazji pozbywać się nieśmiałości, nauczyć się współpracy w grupie, zgłębiać złożoną rzeczywistość i mówić (językiem teatru) jak ją rozumiemy, otwierać się na rozmaite teksty kultury i dobrze się przy tym wszystkim bawić. Predyspozycje i umiejętności nabyte na zajęciach Teatru Kątem sposobią także kandydatów do szkół teatralnych – jest już grupa tych szczęśliwców: studentów i absolwentów.

Kandydaci mogą zapisać się do Teatru Kątem w czasie Dni Otwartych w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury 6 września 2021 r. w godz. 17-19 a także we wrześniu 2021 r we wtorki i czwartki. w godzinach 18-20 podejrzeć próby, porozmawiać z instruktorem i aktorami TK.

Spotkanie organizacyjne adeptów odbędzie się 5 października 2021 r. o godz. 17:00 na scenie w kinoteatrze – wejście dużymi drzwiami od parkingu.

Próby Teatru Kątem odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i czwartki w godz. 16-20 lub 17-21 – uzgadniamy to z uczestnikami.

Odpłatność za zajęcia, oprócz rocznej dotacji na działalność statutową ustaloną przez DOK, wynosi 25 zł za miesiąc. Opłaty wnoszone są z góry za dany miesiąc.

Zajęcia W Teatrze Kątem prowadzi Grzegorz Stawiak - instruktor-reżyser, teatrolog, absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie; więcej informacji o nim i jego działaniach na:

www.teatr-ed.pnet.pl Można go zapytać o szczegóły telefonując pod nr: 607 104 795.