dla dzieci

"Pchła Szachrajka" Teatralna Niedziela dla Dzieci

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury i Teatr Żelazny zapraszają na TEATRALNĄ NIEDZIELĘ DLA DZIECI - spektakl pt.: "Pchła Szachrajka" w dniu 14.04.2024 r., godzina 16.00, Kinoteatr "Zbyszek".

Czas trwania 50 minut.

PCHŁA SZACHRAJKA - OPIS:

Spektakl familijny dla dzieci w wieku 3­-99 🙂.

Przedstawienie jest adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek jakie napisał Jan Brzechwa. Genialny poeta doskonale komunikował się z dziećmi poprzez swoje wiersze. Jednocześnie przemycał w nich wiele treści dla dorosłych, które komentowały ówczesną Polskę, a które są aktualne do dziś.

„Pchła Szachrajka” to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego, dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20-­tych, barwna scenografia, wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie się bawią fantastycznie. Odwiedzając kolejne miejsca, przemierza lądy i morza, by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

Reżyseria: Dariusz Wiktorowicz

​Występują:

Marta Marzęcka-Wiśniewska

Piotr Wiśniewski/Jacek L. Zawada/ Michał Kirker

Czas trwania: 50 minut

Bilety w cenie 17 zł parter, 15 zł balkon, do nabycia w kasie biletowej DOK, ul. Świdnicka 23, I piętro, w godzinach pon-czw 10-17.30, piątek 8-15.30, tel. do kasy: 74 646 50 19, w biletomacie lub na stronie www.dok.pl