dla dzieci

"Przygody z Wyobrażonego Lasu" Teatralna niedziela dla Dzieci

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury i Fundacja KAMBAK zapraszają na TEATRALNĄ NIEDZIELĘ DLA DZIECI - spektakl pt.: "Przygody z Wyobrażonego Lasu" w dniu 02.06.2024 r., godzina 16.00, Kinoteatr "Zbyszek".

Czas trwania: 70 min.

OPIS SPEKTAKLU:

„Przygody z Wyobrażonego lasu” to nowa premiera Teatru KAMBAK skierowana do najmłodszego widza (5+). Spektakl powstał aby łączyć pokolenia. Przepełniony śmiechem, pełen przygód i zwrotów akcji, wzruszy i przeniesie w czasy dzieciństwa, każdego widza. Jesteśmy świadomi, że w codziennym zaganianym życiu nie zawsze znajdujemy czas na bycie z rodziną, czas na bycie razem tu i teraz. Wizyta w teatrze jest najlepszą z możliwości, która pozwoli na wyciszenie się, wyłączenie telefonów i wspólne przeżywanie baśniowych perypetii przyjaciół z Wyobrażonego lasu. Główna oś przedstawienia oparta jest na relacjach trójki bohaterów, wyobrażonych w głowie cudownego chłopca Williama. To on tworzy ten magiczny świat wykorzystując do tego przedmioty dnia codziennego. Nie potrzebuje wiele, wystarczy pokój, zabawki, miska, łyżka, butelka aby Wyobrażony las ożył.

Poznamy wrażliwego, pięknie naiwnego, dobrego Misia z drobną wadą wymowy. Każdemu przyjdzie on z pomocą i postara się naprawić każdy problem. Troszkę lękliwego ale o wielkim sercu i harcie ducha Prosiaka, oraz wybitnie mądrego samotnika Osiołka. Ta różnorodność charakterów, spojrzeń na świat i jego problemy pozwoli opowiedzieć o mocy przyjaźni, o wspieraniu się, o akceptacji pomimo różnic, o niesieniu pomocy i o celebrowaniu jakże ulotnego czasu dzieciństwa . Całość opatrzona pięknymi piosenkami i układami chorograficznymi wykonywanymi na żywo pozwoli dzieciom na wspólne śpiewanie i tańczenie razem z bohaterami. Wspólnie zanurzmy się w ten magiczny świat wyobraźni.

Bilety w cenie 17 zł parter, 15 zł balkon, do nabycia w kasie biletowej DOK, ul. Świdnicka 23, I piętro, w godzinach pon-czw 10-17.30, piątek 8-15.30, tel. do kasy: 74 646 50 19,

w biletomacie lub na stronie www.dok.pl