Tworzymy dzierżoniowską „Kapsułę czasu”

Tworzymy dzierżoniowską „Kapsułę czasu”

Odrestaurowany zabytkowy sejf trafi na dzierżoniowski dworzec, ale schowamy w nim rzeczy cenniejsze niż pieniądze. Pamiątki teraźniejszości, a może wizje przyszłości, czyli Dzierżoniowa za 100 lat? Wszystko to chcemy zamknąć w „Kapsule czasu” - zabytkowym sejfie. Zachęcamy mieszkańców Dzierżoniowa do dostarczania nam pamiątek, które symbolicznie na cały wiek zamkniemy w kapsule.

Podczas odbudowy dworca w 2017 r. znaleziono dwa sejfy. Oba były puste. Jednak odrestaurowany, zabytkowy sejf symbolicznie wróci do budynku obecnego Sowiogórskiego Centrum Komunikacyjnego jako „Kapsuła czasu”.

Kapsuła ma przenieść w czasie współczesną myśl, nasze wyobrażenie rzeczywistości, z którą przyjdzie się mierzyć kolejnym pokoleniom. Pełnić będzie też funkcję archiwum.Co do niego schowamy? To już zależy od pomysłowości mieszkańców Dzierżoniowa. Czekamy na Wasze prace plastyczne, literackie, nagrania, zdjęcia. Warto również przynosić współczesne pamiątki, które są znakiem naszych czasów, a kojarzą się z życiem w naszym mieście.Wszystkie eksponaty (ograniczone gabarytowo) proszę przynosić lub wysyłać do Biura Komunikacji Społecznej i Promocji (Rynek 1, e-mail: promocjaatum [dot] dzierzoniow [dot] pl). Te, które trafią do „Kapsuły czasu”, zostaną skatalogowane (opisane i sfotografowane).

23 kwietnia, z okazji święta patrona miasta, św. Jerzego, złożymy naszą teraźniejszość w sejfie, aby potomni mogli poznać swoją przeszłość sprzed wieku. Pozostawimy w ten sposób przyszłym pokoleniom to, co mamy najcenniejszego.