dla młodzieży

Warsztaty filmowe dla młodzieży w wieku od 12 do 16 lat.

25-28 sierpnia, godz. 10.00 – warsztaty filmowe dla młodzieży w wieku od 12 do 16 lat. Sala wykładowa DOK-u/plener.
Zapoznanie z technikami i tajnikami tworzenia filmów. Zdobycie praktycznych umiejętności przydatnych na każdym etapie jego realizacji – od scenariusza, poprzez reżyserię, pracę z aktorem i zdjęcia, aż do montażu.
Dzień 1 - SCENARIUSZ FILMOWY – 4 h - specyfika, podstawowe elementy – struktura, bohater, cel, konflikt, dialog, omówienie pomysłów uczestników – wspólny wybór projektów do realizacji, podział na grupy twórcze, przygotowanie do zdjęć – miniatura produkcyjna.
Dzień 2 - REŻYSERIA FILMOWA – 4 h - praca w ekipie, film jako dzieło wspólne, zrealizowane przez grupę ludzi, różne sposoby i techniki pracy z aktorem i amatorem; kreacja a obserwacja świata, próby do realizacji własnych scenariuszy.
Dzień 3 - PLAN ZDJĘCIOWY – 5 h - plan zdjęciowy – realizacja własnych scenariuszy cd., konsultacje na temat zrealizowanego materiału.
Dzień 4 - MONTAŻ – 5 h - zapoznanie uczestników z programem montażowym, omówienie podstawowych zasad montażu filmowego; montaż filmów uczestników.
* organizator zastrzega sobie prawo zmiany miejsca wydarzenia

Warsztaty bezpłatne. Obowiązują zapisy (ilość miejsc ograniczona).

Zapisy: dokatdok [dot] pl; tel. 74 64 64 660, www.dok.pl

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury, ul. Świdnicka 23 

Realizacja warsztatów jest współfinansowana ze środków otrzymanych z Gminy Miejskiej Dzierżoniów w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na 2020 r.

Ojciec i syn - wartszaty filmowe dla młodzieży w Dzierżoniowskim Ośrodku Kultury. W sierpniu odbyły się warsztaty filmowe w DOK. Młodzież, która zgłosiła się do wzięcia w nich udziału, okazała się wyjątkowa. Bardzo rzadko zdarza się by tak wiele osób okazywało swój potencjał w trudnej dziedzinie filmu. Tak było w tym przypadku. Film został zrealizowany przez uczestników - reżyseria, zdjęcia i dźwięk - a także inne profesjonalne wyzwania filmowe warsztatowicze podjęli z pokorą i rodzącą się świadomością. Ostateczną ocenę zostawiamy Państwu czyli widzom. Miłego seansu.

Wystapili: Mateusz Kalbarczyk Aleksandra Marczuk Hubert Nowak Artur Pilarczyk

Scenariusz: Maksymilian Żołubak Hubert Nowak Mateusz Kalbarczyk

Reżyseria: Pola Kasprowicz Maksymilian Żołubak

Drugi reżyser: Emil Ekiert

Asystent reżysera: Wiktoria Sędzimir

Współpraca reżyserska: Magdalena Smolak

Zdjęcia: Amelia Biel

Asystent operatora: Judyta Cenkier

Asystent kamery: Gaja Kopera

Dżwięk na planie: Kaya Bader Adriana Wodnicka

Klaps: Gaja Kopera

Opieka artystyczna: Artur Pilarczyk

link do filmu:

https://youtu.be/oH80Lpslfzg