plakat do filmu KOT W BUTACH. OSTATNIE ŻYCZENIE

KOT W BUTACH. OSTATNIE ŻYCZENIE

1 godz. 40 min.
USA
Reżyseria
Joel Crawford, Januel Mercado
Scenariusz
Paul Fisher
Obsada
Antonio Banderas, Salma Hayek, Harvey Guillen
Opis filmu

Po raz pierwszy od ponad dekady, DreamWorks Animation prezentuje nową przygodę z uniwersum Shreka, jak śmiały Kot w butach odkrywa, że jego pasja do niebezpieczeństwa i lekceważenie bezpieczeństwa wzięły swoje żniwo. Kot wykorzystał osiem z dziewięciu swoich żyć (po drodze stracił rachubę). Odzyskanie tych żyć wyśle Kota w Butach na jego najwspanialszą wyprawę jak dotąd.

Nominowany do Nagrody Akademii® ANTONIO BANDERAS powraca jako głos osławionego Kota w butach, który wyrusza w epicką podróż do Czarnego Lasu, aby znaleźć mityczną Gwiazdę Życzeń i przywrócić utracone życie. Ale gdy zostanie mu tylko jedno życie, będzie musiał się ukorzyć i poprosić o pomoc swoją dawną partnerkę i nemezis: urzekającą Kitty Kociłapkę (nominowana do Oscara® SALMA HAYEK PINAULT).

W swoich poszukiwaniach Kot i Kitty będą wspierani przez gadatliwego, nieustannie wesołego kundla, Perro (HARVEY GUILLÉN). Razem, nasza trójka bohaterów będzie musiała wyprzedzić o krok Złotowłosą (nominowana do Oscara® FLORENCE PUGH) i rodzinę Trzech Misi - Mamę Miś (zdobywczyni Oscara® OLIVIA COLMAN), Tatę Misia (RAY WINSTONE, Czarna Wdowa) i Małego Misia (SAMSON KAYO) oraz Jacka Placka (zdobywca nagrody Emmy JOHN MULANEY) oraz wielkiego łowcę nagród, Wilka (WAGNER MOURA) który ma Kota na celowniku.

Postać Kota w Butach po raz pierwszy pojawiła się w nominowanym do Oscara® Shreku 2 w 2004 roku i natychmiast stała się sensacją. Postać Kota kradła każdą scenę. Kot zagrał następnie w dwóch innych sequelach Shreka, po czym został zrealizowany pierwszy film tylko o nim -„Kot w butach” z 2011 roku.

W polskiej wersji głosów użyczyli:

KOT W BUTACH – WOJCIECH MALAJKAT

KITTY KOCIŁAPKA – IZABELLA BUKOWSKA

PERRO – SEBASTIAN MACHALSKI

ZŁOTOWŁOSA – MONIKA DRYL

MAMA MIŚ – ELŻBIETA KOPOCIŃSKA

TATA MIŚ – JAN KULCZYCKI

MAŁY MIŚ – BARTOSZ OBUCHOWICZ

JACEK PLACEK – BARTŁOMIEJ NOWOSIELSKI

ROBACZEK – DAMIAN KULEC

WILK – ROBERT JAROCIŃSKI

MAMA LUNA – RENATA BERGER

DOKTOR – ZBIGNIEW KONOPKA

GUBERNATOR – MAREK ROBACZEWSKI

Daty i godziny seansów
Zdjęcia