26. POEZJA NA MURACH

26. POEZJA NA MURACH

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury zaprasza na "Poezję na murach".

W tym roku do świata poezji i muzyki zabiorą Państwa m.in. Justyna Szafran, Sambor Dudziński i Trzy Rzeki, zespół Kilka Czułości i Artyści Sceny pod regałem, Piramidy, Erato

26. POEZJA NA MURACH

22.06.2024

godz. 18.00

Wał Szwedzki ( scena na murach obronnych)

czekamy na WAS

„SZAFRAN O MIŁOŚCI”

„Szafran o miłości” to pełna wyznań i namiętnych przeżyć muzyczna historia kobiety doświadczonej i z pozoru tylko łagodnej. W trakcie koncertu artystka żongluje nastrojami, podejmuje żywy dialog z widzami, wzrusza ich i rozśmiesza. W programie znajdą się zarówno przepojone emocjami piosenki z repertuaru Edith Piaf, tanga Astora Piazzolli oraz utwory, który Leszek Możdżer i Jerzy Satanowski napisali specjalnie dla Justyny. Wokalistce towarzyszą znakomici muzycy: Rafał Karasiewicz na fortepianie i Jakub Olejnik na kontrabasie.

Justyna Szafran // wokal

Aktorka teatralna i filmowa, wokalistka, laureatka wszystkich nagród (I Nagrody, Nagrody Publiczności, Nagrody Dziennikarzy) XVII Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Obecnie członkini jury Przeglądu. Wielokrotnie nagradzana za twórczość muzyczną i sceniczną. Od kilkunastu lat związana z Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Artystka ma na swoim koncie występy na największych festiwalach w kraju i za granicą. Dotychczas wydała dwie solowe płyty: „Łagodna” oraz „Nie ma”.

Rafał Karasiewicz // fortepian

muzyk, pianista, aranżer, kompozytor, producent i pedagog. Wykładowca w Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Pomysłodawca i założyciel Szkoły Animacji Muzycznej we Wrocławiu.

Jakub Olejnik // kontrabas

muzyk, kontrabasista, gitarzysta basowy, pedagog, wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dyrektor artystyczny Bass&Beat Festival.

SAMBOR DUDZIŃSKI & TRZY RZEKI to połączenie pięknych piosenek Marka Grechuty z elementami muzyki folkowej i etnicznej. A przy tym widowiskowe show, poczucie humoru i znakomity kontakt z Publicznością! W programie koncertu znajdują się takie utwory, jak: „Świat w obłokach”, „Korowód”, "Ocalić od zapomnienia" Marka Grechuty oraz autorskie kompozycje lidera Zespołu, Witka Łukaszewskiego (autora muzyki i tekstów z ostatniej płyty Maryli Rodowicz - "Ach, świecie...").

PROJEKT TWORZĄ:

Sambor Dudziński (Klub 27 Symfonicznie, dwukrotny zwycięzca Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu) - wokal, instrumenty klawiszowe, saksofon, duduk, łuk

Witek Łukaszewski (lider Trzech Rzek, Super Trio, Maryla Rodowicz) - wokal, gitara klasyczna, bas

Mateusz Brzostowski (Sylwia Grzeszczak, Hanna Banaszak, Roxie Węgiel) – perkusja

Piotr Szymczak (Super Trio) - wokal, gitara akustyczna

KILKA CZUŁOŚCI

"Czułość to taka jednostka, której każdy potrzebuje w różnej ilości.

Potrzebujemy czułości zarówno rozdawać, jak i przyjmować. Nie jest to proste. Z jakichś powodów boimy się rozmawiać o uczuciach.

Ale nie dzisiaj.

Dzisiaj chcielibyśmy oddać w Wasze ręce kilka czułości. Czułości, które żyją w każdym z nas."

kilka czułości to indie-folkowa, poetycka podróż poprzez wielobarwne emocje, która pobudzi wszystkie Twoje zmysły. To miętowe piosenki o miłości i lawendowe opowieści o poznawaniu siebie, to szczere teksty wyśpiewywane przez damski wokal i zróżnicowane instrumentarium - wiolonczela, autoharfa, perkusja, kontrabas, gitary, klawisze, ukulele. Zespół swoją debiutancką płytę MIĘTA wydał 29.06.2022 roku za pośrednictwem Agora Digital Music, aktualnie muzycy pracują nad drugim, tym razem lawendowym albumem (premiera: 17.06.2024). Zespół kilka czułości został wyróżniony na wielu konkursach i festiwalach m.in. I miejsce na Festiwalu im. P. Skrzyneckiego, I miejsce na Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Szlakiem Bardów, dwa I miejsca (za wykonanie i za piosenkę) na Ogólnopolskiej Turystycznej Giełdzie Piosenki Studenckiej, I miejsce na Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki "Poetyckie Rubieże". Wystąpili w Piwnicy pod Baranami w Krakowie oraz na jednej scenie z Jurkiem Filarem w Trzech Jeziorach i Starym Klasztorze.

Skład zespołu:

Anna Kamińska - wokal, ukulele, pianino, autoharfa

Emil Smardzewski - pianino, gitara, ukulele, wokal

Jakub Jugo - perkusja, ocean drum, wokal

Filip Turkowski - wiolonczela, wokal

Mikołaj Główczyński - bas, kontrabas

SCENA POD REGAŁEM

Wrocławska przestrzeń artystyczna poświęcona młodym twórcom poruszającym się w czterech gałęziach działań twóczych: MUZYKI, TEATRU, LITERATURY I TAŃCA

Scena pod Regałem powstała w 2017 roku z inicjatywy wrocławskiego pianisty, producenta i animatora kultury – MICHAŁA HADASIKA, który jednocześnie pełni w niej rolę dyrektora artystycznego. Obecnie Scena skupia ponad 30 artystów z Polski i z zagranicy. Propagujemy piosenkę literacką oraz organizujemy tematyczne koncerty poświęcone gwiazdom polskiej estrady.

MŁYNARSKI KONCERT

skład:

Wojciech Dereń- wokal

Rafał Karasiewicz- keys

Żenia Betliński- bass

Tomasz Kuźbik- drums

ERATO

To bielawska grupa wokalna z ponad dwudziestoletnią tradycją.

Laureat licznych konkursów i festiwali.

Zespół, przez który na przestrzeni lat przewinęło się w kolejnych składach przeszło 60 osób.

Młodzi artyści - przekazujący magię słów i muzyki - w swoim repertuarze mają utwory z gatunku poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej oraz tak zwane piosenki z duszą.

Od momentu powstania zespół działa pod kierunkiem Elżbiety Zachowskiej i skrzydłami Miejskiego Ośrodka Kultury i Sztuki w Bielawie.

Znaczną część dorobku artystycznego zespołu stanowią utwory krakowskiej Piwnicy pod Baranami, dlatego podczas tego występu zaprezentujemy się Państwu właśnie w tym klimacie

Sonet

Walc

Ta nasza młodość

To nic, że to sen

Grande Valse Brillante

PIRAMIDY

"NAJPIĘKNIEJSZE PIOSENKI Z POLSKICH FILMÓW I SERIALI"

to najnowszy koncert zespołu Piramidy, który zasłynął na całym świecie brawurowymi interpretacjami piosenek Bułata Okudżawy i Włodzimierza Wysockiego. W tym koncercie zabrzmią świetne aranżacje kultowych piosenek z dawnych lat! Usłyszycie najpiękniejsze ballady filmowe jak np.: Nim wstanie dzień (śpiewana niegdyś przez Edmunda Fettinga w filmie Prawo i pięść), legendarny walc z Nocy i dni, piosenki z seriali: Czarne chmury, Czterej pancerni i pies, Jan Serce, Stawka większa niż życie, Kariera Nikodema Dyzmy, a nawet piosenki z sienkiewiczowskiej trylogii w reż. Jerzego Hoffmana – z filmów Potop czy Pan Wołodyjowski. Nie zabraknie pieśni wesołych, które zaśpiewamy wspólnie oraz poważnych – choćby jak ta z legendarnej Lawy w reż. Tadeusza Konwickiego. Będzie dużo humoru, opowieści o znanych aktorach i anegdot, które przeniosą Państwa w świat polskiego filmu. To wszystko stworzy niepowtarzalny klimat – zespół PIRAMIDY znany jest także z niebanalnego kontaktu i śmiesznych dialogów z publicznością. Będzie to wieczór pełen emocji, dobrego humoru i dobrej muzyki w perfekcyjnym wykonaniu wspaniałych artystów.