44. DNI DZIERŻONIOWA

44. DNI DZIERŻONIOWA

28,29.05.2022 PLAC TARGOWY

Monotoni Primitivo

Koncerty muzyki rozrywkowej pop, rock, swing.

Zespół powstał w 2018 roku jako rozwinięcie istniejącego (pod tą samą nazwą) solowego projektu autora kompozycji i aktualnego wokalisty (Andrzej Szunert).

Wstępnym założeniem było tworzenie w domowym, a w zasadzie piwnicznym zaciszu nieskomplikowanych i prostych w warstwie muzycznej piosenek zawierających chwytliwe, tzw. "wpadające w ucho" melodie. Nazwa „Monotoni Primitivo” nawiązuje do prostej konstrukcji utworów.

Projekt początkowo zamierzony był jako twórczość niesceniczna, piosenki były komponowane i realizowane bez wykorzystania instrumentów, z wyłącznym użyciem komputera. Medium docelowym dla publikacji był internet.

Wszystko zmieniło się pod wpływem basisty (Mirek Wiśniewski), który trafił na kilka opublikowanych przez Andrzeja piosenek, dostrzegł w nich potencjał koncertowy i summa summarum doprowadził do zawiązania pierwszego składu aranżującego i wykonującego piosenki na żywo.

W pierwszej fazie formowania się zespołu do projektu dołączali kolejni muzycy co w efekcie doprowadziło do ułożenia i opracowania materiału w formie, którą można usłyszeć dzisiaj.

Aktualnie grupa jest na etapie dopracowywania utworów, poszerzania repertuaru i nagrywania płyty demo. Mimo trwającej pandemii, w miarę możliwości, udziela się również w występach na żywo.

Zespół gra muzykę gatunkowo oscylującą wokół pop / rock / blues / swing.

Aktualny skład zespołu:

Andrzej Szunert: muzyka, tekst, wokal

Mirosław Wiśniewski: gitara basowa

Marek Ligienza: instrumenty klawiszowe

Krzysztof Janusz: trąbka

Janek Piasecki: gitara prowadząca

Przemek Wełyczko: perkusja

Chórki:

Bogna Płatek

Adrianna Fajdek

Kamila Popławska-Ochman

Asia Chawluk

Kontakt

monotoniprimitivoatgmail [dot] com

Grupa KRAWCZYK SHOW rozpoczęła działalność na początku 2021 roku. Pomysł na taki projekt zrodził się prawie rok wcześniej i był przygotowywany od dłuższego czasu, ale informacja o śmierci wybitnego polskiego wokalisty - Krzysztofa Krawczyka zmotywowała muzyków do intensywnej pracy i „wyjścia z podziemia”. Muzycy tworzący zespół za cel stawiają sobie popularyzację i ocalenie od zapomnienia utworów tej legendy polskiej muzyki rozrywkowej.

Podczas swoich koncertów w całej Polsce zespół zabiera wielopokoleniową publiczność parostatkiem w piękny rejs po największych przebojach nieodżałowanego artysty. W programie nie może zabraknąć takich przebojów jak

„Rysunek na szkle”, „Jak minął dzień”, czy „Pamiętam Ciebie z tamtych lat”.

Proszę nie wychylać się za burtę!

KRAWCZYK SHOW to projekt muzyczny stworzony w celu podtrzymywania pamięci o wybitnym polskim wokaliście, jakim był Krzysztof Krawczyk. Grupa świetnych muzyków z wieloletnim doświadczeniem estradowym koncertuje w całej Polsce i zabiera publiczność parostatkiem w piękny rejs po największych przebojach tego nieodżałowanego artysty.

Proszę nie wychylać się za burtę!

Zespół tworzą:

Krzysztof Grajczak - śpiew, gitary

Mariusz Łuczak - perkusja

Mirosław Kurek - śpiew, instrumenty klawiszowe

Wiesław Markowski - śpiew, gitara basowa

Kuba Wierzbicki - śpiew, gitara akustyczna

————————————————————————————————————————

KRAWCZYK SHOW to:

- Największe przeboje Krzysztofa Krawczyka na Twojej imprezie.

- Oryginalne aranżacje grane wyłącznie na żywo.

- Wspaniała zabawa dla kilku pokoleń.

BRYSKA

Mało kto wie, jak wygląda naprawdę, ale wiele osób słyszało jej utwory.

Ukrywająca swoje prawdziwe oblicze wokalistka bryska w ostatnich miesiącach może pochwalić się większą ilością premier, niż niejeden artysta. 21-Latka w swoich tekstach bawi spostrzeżeniami na temat rzeczywistości, nie szczędzi gorzkich słów swoim ex-om w balladach, w dynamicznych utworach porusza tematy, jakich na próżno szukać we współczesnym popie. Wszystko w takt melodii tak chwytliwych, że od jakiegoś czasu nucą je prawie wszyscy.

Od kwietnia 2021 roku, kiedy zadebiutowała singlem ‘naiwna’, przyzwyczaiła fanów do regularnego wydawania nowej muzyki – czy to jako oficjalne single, t.zw. piosenki ‘pomiędzy’ czy remixy. Wszystkie z nich w tempie wręcz geometrycznym zdobywają coraz większe grono fanów. Największym osiągnieciem w radiach był remix jej piosenki „lato (pocałuj mnie) (MANDEE Remix)” – piosenka dotarła do 2. Miejsca Krajowej listy Airplay Chart i stała się jednym z hitów roku. W jej ślady idzie aktualnie przeróbka jej innej kompozycji - ‘odbicie (Mark Neve Remix)’ pod koniec stycznia 2022 był najczęściej wyszukiwaną piosenką w Polsce w aplikacji Shazam!

Przed bryską wciąż premiera jej pierwszej płyty długogrającej. 11 Utworowe wydawnictwo „jestem bryska” wydane w listopadzie 2021 w formie cyfrowej i na winylu nazywane jest mini-albumem. Znalazł się tam wybór już wydanych singli : „panika”, „drama”, „jestem bryska”, „BFF” a także wspomniane „lato (pocałuj mnie)” w dwóch wersjach i anglojęzyczna kompozycja „Burn This Love” (dostępna tylko na winylu).

Rok 2022 to dla bryskiej premiera kolejnych nowych utworów - w tym przepięknej „Atlantydy” (zobacz klip) , jaka zachwyciła fanów pod koniec stycznia. W lutym i marcu artystka wyruszy na swoją pierwszą trasę koncertową wraz z Luną. Wśród miast, w których zobaczyć i usłyszeć na żywo będzie można obie panie są Kraków, Wrocław, Poznań i oczywiście Warszawa.

A to tylko początek tego co uznawana za muzyczne objawienie ub. r. bryska przygotowała dla swoich fanów. Tako twarz programu RADAR Spotify oraz TIDAL Rising ciężko pracująca nad kolejnymi muzycznymi premierami, zaskakuje pomysłami i robi wszystko, aby udowodnić, że pokładane w niej nadzieje nie były na wyrost.

Więcej o bryskiej… usłyszycie w radiu i znajdziecie na mediach społecznościowych Waszych znajomych ?

CLEO

Cleo – wokalistka, autorka tekstów, malarka, projektantka - kobieta wielu talentów. Dziewczyna o słowiańskim uroku z czarnym głosem, królowa YouTube i pierwsza Słowianka Rzeczpospolitej.

Od samego początku kształtowała swój wokal w kierunku muzyki: Soul, Gospel, R’n’B, Funk i Hip Hop. Zaczęło się od dziecięcej fascynacji wielkimi divami światowej sceny – Aretha Franklin, Whitney Houston, Patti LaBelle, Chaka Khan, Laryn Hill.

Odkryta przez Donatana wydała w 2013 roku singiel "MY SŁOWIANIE" który stał się jednym z największych hitów radiowych, został wyświetlony na kanale YouTube łącznie w różnych wersjach około 100 milionów razy. Utwór uzyskał pierwsze miejsce w sprzedaży cyfrowej w 2014 roku. Cleo w roku 2014 reprezentowała Polskę w konkursie Eurowizji a jej występ uważany jest za jeden z lepszych i barwniejszych epizodów Eurowizji.

Wydana rok później płyta HIPER/CHIMERA uzyskała status potrójnej platyny. Cleo jest najpopularniejszą Polską wokalistką w sieci, jej profile społecznościowe zgromadziły ponad 1 500 000 ( półtora miliona ) fanów a jej teledyski na YouTube wyświetlono około 200 milionów razy. W 2016 roku Cleo wydała swój drugi album BASTET który już przed trafieniem do sklepów na etapie przedsprzedaży uzyskał wyróżnienie złotej płyty.

Pierwszy singiel z płyty, "Zabiorę Nas" uzyskał najwyższy status diamentowego singla i uzyskał pierwsze miejsce w sprzedaży cyfrowej w 2016 roku.

Miejskie Granie to doświadczeni muzycy z rockowym charakterem grający głównie polskie przeboje w stylu “Męskiego Grania”

Wokalistą i frontmanem zespołu jest Jurand Wójcik finalista drugiej edycji The Voice Of Poland.

Juranda wspierają na scenie:

Paweł Cieślik - perkusista, producent muzyczny, mózg zespołu, łamacz pałek i kobiecych serc 🙂

Marek Grzesiak - basista o słuchu absolutnym i brzmieniu w palcach, podobno “zagra nawet na miotle” 😉

Łukasz Szczepański - klawiszowiec o DUŻYM temperamencie i ukrytym wdzięku. Najbardziej tajemniczy człowiek w zespole.

Maciej Kozubal - gitarzysta, lutnik, fotograf, cieśla, pływak, biegacz, budowniczy. Miłośnik dobrego piwa i Odysei Kosmicznej.

Celem zespołu jest dostarczanie słuchaczom dużej dawki energii oraz pozytywnych emocji w trakcie występów na żywo.

KRZYSZTOF CUGOWSKI Z ZESPOŁEM MISTRZÓW ROCK HOUSEENTERTAINMENT

Legendarny rockaman, współtwórca Budki Suflera, spełniony muzyk solowy. Ma na swoim koncie ponad 30 płyt, 300 utworów i niezliczoną ilość koncertów na polskich i zagranicznych scenach.

8 maja 2020 roku oddał w ręce słuchaczy wyjątkowy, podwójnie jubileuszowy album„50/70 Moje Najważniejsze”. Ekskluzywne wydawnictwo składa się z płyty akustycznej z nowymi aranżacjami piosenek, które Krzysztof Cugowski zaliczył do swoich ulubionych oraz elektrycznego koncertu The Best Of - live.

- Jestem człowiekiem szczęśliwym,spełnionym, zawodowo i osobiście.

Mógłbym osiąść na stałe na Lubelszczyźnie i wieść spokojne życie.

Mógłbym, ale nie chcę, bo nadal czuję głód sceny, potrzebę spotkań zpublicznością i wyrażania siebie poprzezdźwięki - mówi Artysta.

Nic więc dziwnego, że z okazji podwójnego jubileuszu Krzysztof Cugowski wyruszył w wyjątkową trasą koncertową.

W podróży przez dekady towarzyszył mu Zespół Mistrzów złożony z najwyższej klasy instrumentalistów. Na gitarze gra Jacek Królik, na perkusji Cezary Konrad, na basie Robert Kubiszyn oraz Tomasz Kałwak na fortepianie.

Podczas koncertów tej niezwykłej grupy publiczność może liczyć na pasjonującą podróż przez pięć dekad, pełną wielkich i niezapomnianych hitów w nowych,ciekawych aranżacjach, okraszonych najwyższej klasy rockowymi dźwiękami.