ŚWIATŁOCIENIE

Mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa na wydarzenie wielozmysłowe ŚWIATŁOCIENIE- połączenie koncertu z wystawą szklanej biżuterii oraz fotografii.

Jest to kolejne przedsięwzięcie zainicjowane przez projektankę Katarzynę Gemborys oraz śpiewaczkę Hannę Błachutę. Tym razem motywem przewodnim stał się barok i charakterystyczne dla niego kontrasty światła i cienia.

Odległa w czasie, a zarazem zaskakująco bliska pod względem emocjonalności muzyka tej epoki posłużyła jako inspiracja do stworzenia szklanej biżuterii, ta natomiast stała się pretekstem do stworzenia cyklu fotografii.

Projekt ŚWIATŁOCIENIE tworzą:

zespół Celloice ( w składzie Hanna Błachuta sopran i Kinga Chudzikowska wiolonczela) z towarzyszeniem profesor Magdaleny Blum na fortepianie, Katarzyna Gemborys biżuteria szklana oraz Emila Majdra fotografia.

W programie znajdą się utwory jednego z najwybitniejszych kompozytorów baroku G.F. Handla oraz mistrzów włoskich takich jak C. Moteverdi, M. Bononcini, F. Provenzale czy D. Gabrielli, który był również wirtuozem wiolonczeli.

04.06.2022

godz.18.00

Synagoga Rutika w Dzierżoniowie ul. Krasickiego 28

Bilety w cenie 25 zł ( przedsprzedaż ) 30 zł ( w dniu koncertu ), do nabycia w kasie biletowej DOK ul. Świdnicka 23, I piętro, w godz. 10.00 - 17.00 tel. do kasy 74 64 65 019, w biletomacie lub na stronie www.dok.pl