Witold Janiak Hammond Trio

Dzierżoniowski Ośrodek Kultury oraz DGN Klub Jazzowy Pegazz zapraszają na Zaduszki Jazzowe w Jazz Caffe Pegaz DOK.

Wystąpi Witold Janiak Hammond Trio.

Koncert w hołdzie pionierom jazzu w Dzierżoniowie!

25.11.2021 r. godz. 19.00 Jazz Caffe Pegaz.

Witold Janiak - organy Hammonda

Błażej Ludwiczuk - gitara

Mirosław Skowroński - perkusja

Witold Janiak Hammond Trio

Witold Janiak – pianista, kompozytor. Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach. Laureat Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej i Krokus Jazz Festival. Dwukrotny laureat nagrody „Oscar Jazzowy” Stowarzyszenia Melomani. Wydał sześć autorskich płyt. Regularnie koncertuje w kraju i zagranicą. Jest wykładowcą fortepianu, harmonii jazzowej i improwizacji w Zakładzie Jazzu Akademii Muzycznej w Łodzi. Dokonał licznych nagrań radiowych i telewizyjnych. Jest autorem muzyki do musicalu „Dlaczego Maciek nie poszedł do nieba” łączącej elementy jazzu i muzyki ludowej. Witold Janiak współpracował m.in. ze Zbigniewem Namysłowskim, Cezarym Konradem, Piotrem Baronem, Maciejem Kądzielą, Krzysztofem Ścierańskim, Adamem Rymarzem, Michałem Kobojkiem, oraz Tatianą Okupnik i Moniką Brodką.

Błażej Ludwiczuk – student czwartego roku Akademii Muzycznej w Lodzi w klasie gitary jazzowej Rafała Sarneckiego. Aktywnie uczestniczy w życiu muzycznym Łodzi, biorąc udział w rożnych projektach muzycznych. Bardzo obiecujący młody gitarzysta, z łatwością odnajdujący się w przeróżnych jazzowych nurtach.

Mirosław Skowroński – absolwent Akademii Jazzu i Muzyki Estradowej w Katowicach. Wykładowca Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego w Kaliszu, nauczyciel perkusji w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. H. Melcera w Kaliszu. Kształcił swoje umiejętności pod okiem takich wykładowców jak Skip Haden, Adam Buczek, Zbigniew Lewandowski, Krzysztof Przybyłowicz, Grzegorz Nagórski czy Marcin Jahr. Na woim koncie ma liczne nagrania sesyjne, m.in. dla TVP2, TVP Polonia, TVP Szczecin i TVN. Zdobył I miejsce na Festiwalu Jazzu i Muzyki Estradowej w czeskim Primator oraz III miejsce na Festiwalu Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Jeleniej Górze. Współpracował z kaliskim Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego, zajmując się oprawą muzyczną kabaretu “KAT”.

Podczas zaduszkowego koncertu, przedstawiciele rodzin pionierów dzierżoniowskiego jazzu, reprezentujący członków legendarnego zespołu MEFISTO, zostaną uhonorowani symbolicznymi statuetkami. Statuetki ufundował i wręczy Wicewojewoda Dolnośląski Jarosław Kresa (w zespole Mefisto, którego założycielem i liderem był Marian Zdobylak, grali wówczas m.in. Józef Chruściński, Bogusław Kotunio, Ryszard Straszkowski, Leopold Drzyzga, Bolesław Mikłaszewski, Jan Bogdan Wiśniewski.).

Bilety: 25 zł przedsprzedaż / 35 zł w dniu koncertu.

Bilety do nabycia w kasie biletowej DOK ul. Swidnicka 23, I piętro, w godz. 10.00 - 16.00

tel. do kasy 74 64 65 019 w biletomacie lub na naszej stronie internetowej: www.dok.pl