Zespół Pieśni i Tańca Ślężanie + Mażoretki

mażoretki foto

Historia zespołu zaczęła się w 1978r. Uczestnicy zajęć poznawali polską kulturę ludową, tańczyli i śpiewali. Zespół miał bogaty repertuar i dawał wiele koncertów. Odnosił również wiele sukcesów. Występował w Polsce i w Europie. W 2013r.

Ślężanie obchodzili 35-lecie, co było pięknym podsumowaniem dorobku kilku pokoleń miłośników tańca ludowego. Później przez moment zespół… nie działał. Reaktywowano go w 2017r. Powrócili niektórzy dawni tancerze, ale pojawili się też inni. Wykorzystując wcześniejsze doświadczenia, tworzy on teraz nową tradycję. Zespół ma ciekawy repertuar, na który składają się tańce z Dolnego i Górnego Śląska oraz tańce narodowe: polonez, mazur, krakowiak, kujawiak, oberek. „Mali Ślężanie” spotykają się od listopada 2017r. Głównym celem działalności zespołu jest roztańczenie i rozśpiewanie dzieci i uwrażliwienie ich na piękno muzyki, słowa, ruchu i gestu. Pracując w zespole folklorystycznym, dzieci poznają kulturę narodową, urok ludowych melodii, piękno tańców i urodę strojów. Kultywowanie tradycji ojców i dziadów daje im zrozumienie własnego dziedzictwa.

Mażoretki działają od 2018r. Wielokrotnie uświetniały swoimi występami imprezy organizowane na terenie miasta. W swoim repertuarze mają tańce typowo marszowe, ale również disco dance oraz charakterystyczne. Cechą Mażoretek jest umiejętność żonglerki pałeczką, zwaną batonem, a to jest bardzo widowiskowe. Zapraszamy wszystkich wrażliwych na piękno polskiego folkloru, otwartych na świat i gotowych na niezwykłą muzyczno-taneczną przygodę.

 

Terminy:

wtorki 16:00 -18:00

Uczestnicy:

 dzieci od 7 roku życia

Koszt uczestnictwa:

Mieszkańcy Dzierżoniowa opłata za kwartał 100 zł  / Karta dużej rodziny 50% znizki 50 zł / opłata roczna 300 zł / Karta dużej rodziny 50% zniżki 150 zł

Spoza miasta opłata za kwartał 130 zł / Karta dużej rodziny 50% zniżki 65 zł / opłata roczna 390 zł / Karta dużej rodziny 50% zniżki 195 zł